Sieć neuronowa osobowości

Czym są myśli?

Obrazami.

Gdzie powstają?

W mózgu.

Czy mózg może myśleć po swojemu? Tak. To się nazywa osobowość. Czym jest osobowość? Osobowość jest sumą wszystkich programów neuronowych. Czym jest emocja? Emocja jest reakcją hormonalną, spowodowaną przez sieć neuronową osobowości. Co to znaczy? To znaczy, że jako małe dzieci, w tak zwanym okresie niewinności, mieliście prawo eksplorować rosnąć, odkrywać siebie i rozwijać się, aż nadszedł czas, gdy zaczęła dominować wspaniała dojrzałość, która jest głęboką mądrością waszego Ducha. Niestety, stworzyliście bardzo skostniały sposób myślenia, który nie po­zwala, by do tego doszło. Kto o tym decyduje? Wy. Cechuje was tendencja do zrzucania odpowiedzialności na innych. Obwinianie innych jest tylko siecią neuronową. Ono nie istnieje poza wami. Gdzie jest wasze obwinianie? Pokażcie mi. Ja go nie widzę. Ono znajduje się wyłącznie w waszym mózgu.

Dlaczego zmiana waszego „programu” jest taka ważna? Ponieważ kiedy zmienicie „program”, zmienicie „obrazy”. Co się stanie, kiedy prze­staniecie obarczać innych odpowiedzialnością i pozwolicie, by światło wiedzy zaświeciło w ciemnościach? Zaczniecie myśleć inaczej. Mózg zacznie reagować inaczej. Duch zacznie was wypełniać uczuciami, któ­re przyniosą ze sobą dobre samopoczucie. Co wybierzecie? Skostniały sposób myślenia, czy też coś, co sprawia, że czujecie się wspaniale? Wybór zawsze należy do was.

Co się stanie, jeżeli światło zdrowego rozsądku i to, czego się dzisiaj nauczyliście, wyeliminuje wasz wstyd? Jak zmieniłoby się wasze życie? Powiem wam jak. Wasza osobowość trzyma w ryzach ludzi, miejsca, rzeczy, czasy, wydarzenia i wszystko, co kiedykolwiek zrobiliście.

Ona stara się, by to miało swoje miejsce w waszym życiu. Skąd to wiemy? Wiemy to, ponieważ ci wszyscy ludzie, te wszystkie miejsca, rzeczy, czasy i wydarzenia nie pojawiłyby się w waszym życiu, gdyby najpierw nie istniałyby w waszym mózgu.

Zatem żyje w was nieustanny Obserwator. Osobowość waszego mózgu jest kumulatywnym Obserwatorem pola energii. Wszystko, co możecie zobaczyć w waszym mózgu, każda osoba znana wam intymnie, wszystko, co kiedykolwiek zrobiliście, cztery ściany, które nazywacie domem, wszystko to istnieje w waszym życiu dzięki łącznemu wysiłkowi „żółtego mózgu” waszej osobowości. Wasza osobowość określa, kim jesteście, nawet jeżeli chodzi o obrazy, które wieszacie na ścianach i wasze ulubione kolory. Wasze „ulubione kolory” są dominującą siecią neuronową w waszym mózgu, która zabarwia wszystko.

Nie możecie myśleć bez mózgu. Myślenie jest „zapalaniem” sekwencji myśli, a każda myśl jest podłączona do sieci neuronowej. Kiedy wszystkie razem się zapalą, pojawi się obraz. Możemy zmienić ten obraz. Może­my przekształcić „żółty” w słońce albo w banana. Nasza wola decyduje o obrazie na „ekranie komputera”. Na czymkolwiek się skupicie, to zade­cyduje o waszej rzeczywistości.

RAMTHA ,,kim jesteśmy naprawdę,,